7. OSMY BRNO proběhnou v sobotu 8. října 2022

04.09.2022

Letní prázdniny skončily a máme před sebou nový akademický rok. S jeho úvodem je již tradičně spojena brněnská regata univerzit OSMY BRNO na řece Svratce. Letošní 7. ročník proběhne v sobotu 8. října 2022. Aktuální informace sledujte na tomto webu, nebo na FB stránce https://www.facebook.com/osmybrno

Závodu bude, jako v minulých letech, současně III. kolem Poháru univerzit ve veslování. To první se konalo v Praze. Závod Univerzitní Osmy, který se jel jako obvykle v předvečer slavných Primátorek, přinesl souboje osem mužů i žen. Byl zároveň Akademickým mistrovstvím ČR ve veslování na osmiveslicích. Vysoké učení technické v Brně předvedlo v Praze solidní výsledek v podobě 4. místa v kategorii mužů. Jak se na závod připravovalo ukazuje video medailonek z loděnice Český veslařský klub Brno. Za povšimnutí stál i výkon holek z Mendelovy univerzity v Brně. Většina z nich začínala s veslováním až v letošním roce, ale to jim nezabránilo ve startu na obtížném závodě na Vltavě. Kompletní výsledky zde.

Druhým kolem byly České akademické hry České Budějovice 2022, respektive AMČR ve veslování, které se v rámci něj pořádalo. Tam se o překvapení postarala již výš zmiňovaná Mendelova univerzita v Brně, která ovládla kategorii čtyřek žen. Skvělou jízdou porazila děvčata z Univerzity Karlovy, která v této disciplíně kralovala několik let. Na skifu žen brala stříbro Alice Prokešová z Masarykovy univerzity. Gratulujeme oběma posádkám. Pro Vysoké učení technické v Brně bylo nejlepším umístěním 4. místo na čtyřce mužů, shodně se 4. místem na čtyřce mix.