Akademické mistrovství ČR 2019

27.06.2019

Máme za sebou II. kolo Poháru univerzit 2019 ve veslování. Před 3 týdny se závodilo v Praze na Vltavě, v úterý 25. června na brněnském Prýglu v rámci Českých akademických her. 

Celkem svém síly změřilo 7 univerzit. Nejvíce prvenství získalo domácí Vysoké učení technické v Brně, které ovládlo skif mužů (Havlíček), čtyřku s kormidelníkem mužů (Svízela, Hrubý, Havlíček, Kára, korm. Klusáčková) i čtyřku s kormidelníkem mix (Klusáčková, Šuláková, Havlíček, Kára, korm. Houzar). Karlova univerzita dominovala ve skifu žen (Hamzová) a čtyřce s kormidelnicí žen (Kupková, Stoklasová, Hanzlová, Buzrlová, korm. Mičke).

Univerzita Pardubice si odváží stříbro ze čtyřky mužů, čtyřky mix a bronz ze skifu mužů. Mendelova univerzita v Brně stříbro ze skifu mužů a bronz ze čtyřky mix. Univerzita Palackého v Olomouci stříbro ze čtyřky žen. Česká zemědělská univerzita v Praze brala čtvrté místo ve skifu mužů. Pro VŠB-TU Ostrava byl šampionát poměrně smolný, když v jedné jízdě došlo ke kolizi s další lodí a v druhé k omezení jízdy její posádky vinou projíždějícího parníku.

Děkujeme za podporu:

Česká asociace univerzitního sportu

Český veslařský svaz

Centrum sportovních aktivit VUT v Brně

Mendelova univerzita v Brně

Lodní sporty Brno

Bohemians Praha

Kompletní výsledky: https://www.veslo.cz/akademicke-mistrovstvi-cr-2019/47225686/akademicke_mCr_2019.pdf


Foto: Jitka Zouharová, Petr Škvor, Patrik Eliáš