Exhibiční závody osmiveslic

26.07.2019

Přesně za 2 měsíce, tedy ve čtvrtek 26. září 2019, proběhnou na řece Svratce Exhibiční závody osmiveslic. Organizátorem akce je Mendelova univerzita v Brně, která společně s Masarykovou univerzitou slaví 100. výročí. Tyto dvě univerzity přizvou ke společnému sportovnímu klání ještě Vysoké učení technické v Brně.

Závody samotné budou součástí odpoledního zábavného eventu, na který zveme všechny ty, co chtějí přijít podpořit sportovce, nebo se jen pobavit. Jedná se také o neformální setkání zástupců brněnských univerzit v rámci tradičního univerzitního sportu na místě, které je s touto tradicí spjato, tedy v lokalitě "Kamenného mlýna" při ulici Veslařská.

Závodit se bude na dvou historických gigových osmiveslicích, které na akci propůjčí Český veslařský klub Brno. V areálu klubu také proběhne akce pro pozvané hosty. Ostatní diváci budou mít možnost závody sledovat podél břehu řeky Svratky a z Kamenomlýnského mostu.

Aktuální informace budou průběžně přibývat na webu https://100let.mendelu.cz/event/zavod-osmiveslic

Informace o navazující akci - 5. ročníku závodu Osmy Brno, který probehne v sobotu 28. září nalezenete na tomto webu a na Facebookovém profilu https://www.facebook.com/osmybrno/