Győr vítězný mezi muži, UK a VUT mezi ženami

22.10.2018

Sobotní program pokračoval závody čtyřveslic a osmiveslic, mužů i žen. V disciplíně čtyřek s kormidelníkem žen dominovala sestava z Univerzity Karlovy ve složení: Hanzlová Barbora, Nedělová Markéta, Buzrlová Anežka, Škvorová Tereza, Micke Bianka (korm.). Druhé a třetí byly ženy z VUT: Konopová Tamara, Brázdová Veronika, Pafkovičová Petra, Homzová Michaela, Klusáčková Petra (korm) a Homzová Eliška, Tošnerová Ivana, Šuláková Helena, Šebelová Zuzana, Navrátilová Barbora (korm.).

V kategorii 4+m jsme byli svědky několika napínavých soubojů. Jako vítězové odjížděli závodníci z Szechenyi Istvan University Győr, v sestavě: Forrai Dávid, Szlovák Rajmund, Krenák Mihály, Szabó Bence, Vajnorák Martin (korm.). Druzí byli po napínavém dojezdu borci z VUT, v sestavě: Martin Svízela, Štěpána Adam Havlíček, Jakub Hrubý, Vojtěch Kára, Petra Klusáčková (korm.). Na třetím místě se umístila Univerzita Karlova ve složení Slavík Martin, Hellebrand Jaroslav, Jech Miroslav, Fleissner Jan, Micke Bianka (korm.). Pěkně se prezentovali také nováčči závodu z Mendelovy univerzity. Po vydaření jízdě na čas jim nevyšlo semifinále a ve finále smolně projeli zatáčku a skončili čtvrtí. Sestava: Rozlivka Jakub, Vít Vojtěch, Vořechovský Martin, Svoboda Ondřej, Drozdková Marta (korm.). Univerzita Pardubice skončila na pátém místě: Fisher Dominik, Jan Němec, Tomáš Halík, David Král, Tereza Dietrichová (korm.).

Do závodu osem mužů z technických důvodů nenastoupili muži z VUT, protože v pátek večer na tréninku fatálně poškodili loď. Z vítezství se opět radovali muži z University Győr: Szabó Bence, Porubszky Norbert, Sőnfeld Álmos, Lacsik Péter jr., Bakaity Attila, Krenák Mihály, Szlovák Rajmun, Forrai Dávid, Vajnorák Martin (korm.). Druhá dojela mixová posádka Univerzity Karlovy, startující za muže: Hanzlová Barbora, Nedělová Markéta, Buzrlová Anežka, Škvorová Tereza, Slavík Martin, Hellebrand Jaroslav, Jech Miroslav, Fleissner Jan, Micke Bianka (korm.) Třetí Univerzita Pardubice: Slovák Dadvid, Halík Tomáš, Král David, Bílek Petr, Hrubeš Michal, Němec Jan, Fišer Dominik, Jelínek Jakub, Dytrychová Tereza (korm.). Na posledním čtvrtém místě, ale zároveň prvním mezi ženami, se umístila sestava VUT: Pafkovičová Petra, Homzová Michaela - Tošnerová Ivana, Šebelová Zuzana, Šuláková Helena, Kidová Michaela, Konopová Tamara, Brázdová Veronika, Klusáčková Petra (korm.).

Organizátoři závodů děkují všem rozhodčím, dobrovolníkům i partnerům za úspěšnou organizaci a těší se na příští ročník, již pátý, který bude zároveň pořádán jako součást oslav 100. výročí Masarykovy univerzity a Mendelovy univerzity v Brně.

Kompletní výsledky: