Osmy Brno a Univerzitní osmy Praha v novém termínu

20.05.2020

Letošní veslařská sezóna je pro všechny akademiky více než mimořádná. Kromě komplikací se studijními povinnostmi způsobila opatření kolem Corona viru radikální omezení sportovní aktivit v měsících březnu, dubnu a květnu. Naštěstí se již vše uvádí do normálu a od příštího týdne můžeme opětovně naplno trénovat.

Univerzita Karlova ve finále závodu OSMY BRNO 2019
Univerzita Karlova ve finále závodu OSMY BRNO 2019

V minulém týdnu bylo rozhodnuto o změně termínu konání brněnského závodu na sobotu 17. října, z důvodu termínové kolize s přesunutým MČR dorostu a juniorů v Račicích. Univerzitní osmy Praha již dříve oznámily odložení na pátek 18. září. Podzimní termín není ničím novým, pražské Primátorky se takto konaly již několikrát, včetně úplně prvního ročníku.

Poháru univerzit ve veslování 2020 se tedy bude skládat ze 2 kol. První pražské kolo je zároveň Akademické mistrovství České republiky s mezinárodní účastí. Druhé brněnské kolo je finálem poháru, kde se budou rozdělovat konečné body. Kdo v letošním roce vyhraje? Podaří se Univerzitě karlově udržet loňský triumf? To se dozvíme v září na Vltavě a v říjnu na Svratce.

Aktualizovaná termínová listina Českého veslařského svazu pro rok 2020 zde.