Uzávěrka přihlášek již v pondělí 9. října

05.10.2018

Ve dnech 19. - 20. 10. 2018 proběhnou závody univerzitních osmiveslic OSMY BRNO. Předběžně přislíbilo účast 9 vysokých škol z ČR, Slovenska a Maďarska. Uzávěrka přihlášek je již v pondělí 8. října!


V letošním ročníku přidáváme do programu i disciplínu čtyřek s kormidelníkem. Soutěží se na přírodní říční trati pro 2 lodě o délce 1000m, vyřazovacím způsobem. Kompletní informace jsou dostupné v propozicích: https://www.osmy-brno.cz/propozice/

Aktuality můžete také sledovat na facebookové stránce https://www.facebook.com/osmybrno a události: https://www.facebook.com/events/290395295094989/ 

Program začíná v pátek od 15 hodin, duel Muni vs. VUT v Brně startuje v 16:00. Kromě samotného závodu si v průběhu odpoledne mohou diváci vyzkoušet jízdu na tréninkovém skifu a veslařském trenažéru, dále se bude křtít nové molo v cílovišti.

V sobotu dopoledne je na pořadu hlavní závod osmiveslic i čtyřveslic. Program doplní exhibiční jízda historické gigové osmiveslice. Proběhne autogramiáda úspěšných českých veslařů. Závody vyvrcholí ve 12 hodin finálovou jízdou osmiveslic mužů. Poté proběhne vyhlášení jak sobotních jízd, tak celého tříkolového Poháru univerzit 2018 ve veslování.

Záštitu nad akcí převzal rektor Masarykovy univerzity doc. PhDr. Mikuláš Bek, Ph.D., rektorka Mendelovy univerzity v Brně prof. Ing. Danuše Nerudová, Ph.D. a rektor Vysokého učení technického v Brně prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek, CSc.