Veslařky VUT úspěšné v Györu

18.04.2019

V pondělí 15. dubna proběl II. ročník mezinárodní Széchenyi-Oxford regatty v maďarském Győru.  Z finálové jízdy čtyřek s kormidelnicí žen si odváží krásné druhé místo Vysoké učení technické v Brně. Posádka jela ve složení: Petra Velová, Ivana Tošerová, Helena Šuláková, Petra Klusáčková. První byly domácí závodnice z Széchenyi István Egyetem, třetí Oxford Balliol College. Gratulujeme!

V závodě osmiveslic mužů se vítězným týmem stala taktéž domácí posádka z Széchenyi István Egyetem, trénující v pořádajícím veslařském klubu Győri Atlétikai Club-Evezős Szakosztály. S tímto klubem spolupracujeme a jejich závodníky jsme měli možnost vidět osobně již na loňském ročníku závodů Osmy Brno na Svratce. Máme přislíbeno, že se letos na podzim do Brna vypraví zas. Za povšimnutí stojí 4. místo veslařů z Oxford Balliol College, kde 50% posádky vesluje teprve první akademický rok. To může být motivací pro naše brněnké začínající veslaře - studenty.

Se všemi startujícími posádkami se osobně přivítal rektor domácí univerzity Széchenyi István Egyetem Dr. Földesi Péter a prorektorka Dr. PhD Lukács Eszter. Takto o události informoval místní deník.