VUT v Brně opět vítězné, STU Bratislava stříbrná

30.09.2017

V sobotu se za krásného slunečného počasí střetlo 6 posádek. Ty jely v úvodu programu jízdy na čas, poté semifinále A, B a finále A, B a C. Po pátečním vítězství byli favority muži z VUT v Brně, kteří formu potvrdili a v rozjížďce zajeli čas 3:05,18, následně 3:33,66 v semifinále a 3:16:45 ve finále A. Zaslouženě si tak odnesli i trofej pro sobotní vítěze. STU Bratislava závodním sítem procházela také hladce (3:16,87 v rozjížďce, 3:26,74 v semifinále) a ve finále obsadila druhé místo s časem 3:30,92. Z bronzu se radovali muži z Univerzity Pardubice (3:24,87, 3:43,17 a 3:30,22), kteří předstihli ve finále B smíšenou sestavu Muni, která podávala po celé závodní dopoledne vyrovnané výkony (3:37,38, 3:41,63 a 3:46,66). Ve finále C střetly své síly taktéž smíšené Pardubice (3:44,52 a 3:45,64), které byly výsledně páté, a čistě ženská sestava VUT v Brně (3:43,04 a 3:57,53).

V rámci doprovodného programu si mohli diváci vyzkoušet jízdu na tréninkovém skifu a veslařském trenažérů. Pro milovníky historie byla na vodě dřevěná gigová osmiveslice ze 40. let, včetně dobových kostýmů. Závodům kromě diváků z řad příznivců veslování přihlíželo několik VIP hostů. Veslařskou podívanou si nenechal ujít primátor Petr Vokřál, náměstek primátora Martin Ander, brněnský zastupitel Stanislav Juránek, starostka MČ Brno-Jundrov Ivana Fajnorová, místostarostka MČ Brno-Komín Kateřina Jarošová, či olympionik Miroslav Knapek (otec olympijské vítězky z Londýna Mirky Topinkové-Knapkové).

Pořádající Český veslařský klub Brno děkuje všem dobrovolníkům a sponzorům, kteří se na akci podíleli. Dále VUT v Brně za poskytnutí prostor kanoistické loděnice. Pevně věříme, že se akce závodníkům i divákům líbila a že nám zachovají přízeň i v příštím ročníku. Počítáme opět s termínem na přelomu září a října. Těšit se můžeme mj. na nové přistávací molo, které do té doby vznikne v prostoru cíloviště, ve spolupráci s magistrátem města Brna a MČ Brno-Jundrov.