Výsledky 7. ročníku OSMY BRNO

12.10.2022

Minulý víkend pro akademické veslaře vyvrcholil Poháru univerzit ve veslování 2022. Jeho poslední III. kolo se jelo v Brně, v rámci závodu OSMY BRNO.

Na řece Svratce se dopoledne utkaly čtyřky s kormidelníkem žen a mužů. Z prvenství se v ženách radovala Mendelova univerzita v Brně, která tak obhájila mistrovský titul z letošního AMČR. Jela ve složení Přikrylová A., Doležalová M., Ingerlová R., Kárová B. a korm. Mihulová T. V mužích již v jízdách na čas dominovala posádka Masarykovy univerzity, která si v sestavě Pazdera R., Lízal A., Michlík J., Hoplíček O., korm. Drořáková L., odvezla zlaté medaile. Mendelu bralo stříbro, VUT bronz.

Odpoledne se závodilo na mixových osmiveslicích. Muni napřed v rozjížďce porazila městského rivala VUT, čímž vzájemnou bilanci z posledních 7 let vylepšila na 2:5. Poté ve finále překonala sestavu Mendelu a stala se tak vítězem. Univerzita Pardubice obsadil místo čtvrté. 
Muni o svém úspěchu napsala tuto reportáž: https://www.em.muni.cz/sport/15642-mu-vybojovala-zlato-na-zavode-univerzitnich-osmiveslic

Celkové bodování Poháru univerzit vyhrála Univerzita Karlova, která většinu bodů nasbírala hned při první kole na Univerzitních osmách Praha. Druhé místo obsadila Masarykova univerzita, třetí se umístilo ČVUT v Praze.

Záštitu nad letošním ročníkem převzali prof. MUDr. Martin Bareš, Ph.D., rektor Masarykovy univerzity, prof. Dr. Ing. Jan Mareš, rektor Mendelova univerzity v Brně a doc. Ing. Ladislav Janíček, Ph.D., MBA, LL.M., rektor Vysokého učení technického v Brně.

Medaile na místa předával kromě rektora Mendelu také její prorektor doc. Martin Klimánek, prorektorka Muni Doc. Simona Koryčánková a prorektor VUT doc. Milan Houser.

Kompletní výsledky zde  

Fotogalerie zde