Výsledky 8. ročníku OSMY BRNO

17.10.2023

V sobotu 14. října 2023 proběhl na brněnské Svratce již osmý ročník akademických závodů OSMY BRNO.

Program tradičně zahajovaly čtyřveslice. Mezi ženami si medaile rozdělila vítězná MENDELU a stříbrná MUNI. V mužích se letos představily 4 posádky. Jízdy na čas rozhodly o složení semifinále A a B, poté následovala dvě finále. Z vítězství se radovala olomoucká Univerzita Palackého, která nezaváhala ani v jediné jízdě. MENDELU brala stříbro. V "béčku" podlehlo VUT městskému rivalovi MUNI, které bralo bronz.


Osmiveslice se jely jako mixové. Rozdílem třídy v jízdách na čas a následně i ve finále vyhrála posádka MUNI, stříbro putovalo na VUT a MENDELU si odvezlo bronz.

OSMY BRNO byly také III. a posledním kolem Poháru univerzit ve veslování 2023. Celkové vítězství obhájila Univerzita Karlova, následovaná Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Masarykovou univerzitou.

Osvěžením odpoledního programu byl exhibiční závod dračích lodí MUNI vs. MENDELU. Namísto studentů zaujaly v lodích místo pedagogové a členové vedení univerzit, mj. rektoři obou univerzit. Z vítězství se shodně jako na osmiveslicích radovala MUNI. 

Děkujeme za povedenou organizaci spolupořádající MUNI, MENDELU, VUT, Torrsen Sports, rozhodčím a dalším dobrovolníkům.

Kompletní výsledky zde

Fotogalerie zde