Aktuality

 

Letošní veslařská sezóna je pro všechny akademiky více než mimořádná. Kromě komplikací se studijními povinnostmi způsobila opatření kolem Corona viru radikální omezení sportovní aktivit v měsících březnu, dubnu a květnu. Naštěstí se již vše uvádí do normálu a od příštího týdne můžeme opětovně naplno trénovat.

Již po páté změřili studenti vysokých škol síly v Brně-Jundrově na řece Svratce. Stejně jako loni zdolávali 1000m dlouhou říční trať s obtížnou zatáčkou v závěrečném úseku závodu. V konkurenci šesti univerzit jasně dominovala pražská Univerzita Karlova, když vyhrála všechny čtyři vypsané disciplíny. Ve čtyřkách s kormidelníkem žen nastoupila v...

Včera proběhly na řece Svratce Exhibiční závody osmiveslic, pořádané k příležitosti 100. výročí brněnských univerzit. V rámci společenského odpoledne se v areálu Českého veslařského klubu Brno na Veslařské ulici Brně-Jundrově setkali zástupci pořádající Mendelovy univerzity, Masarykovy univerzity a dalších brněnských vysokých škol. Programu se také...

Krásné gigové osmiveslice ze 40. let 20. století jsou již nachystány na zítřejší Exhibiční závody osmiveslic. Přijďte je podpořit mezi 16 a 18 hodinou na Kamenomlýnský most do Jundrova!

V sobotu 28. září se v Brně uskuteční již 5. ročník univerzitních závodů OSMY BRNO. Své síly zde změří studenti ze 3 zemí. Účast kromě českých posádek přislíbili akademičtí veslaři z Maďarka a ze Slovenska.

Studenti mají za sebou 2 kola Poháru univerzit 2019 ve veslování a polovinu akademických prázdnin. Průběžné bodování vede Vysoké učení technické v Brně, s velkým náskokem před Univerzitou Karlovou a Českým vysokým učením technickým v Praze. Čtvrté je ČZU, pátá Univerzita Pardubice a šestá Palestra, bod před Mendelovou univerzitou.

Přesně za 2 měsíce, tedy ve čtvrtek 26. září 2019, proběhnou na řece Svratce Exhibiční závody osmiveslic. Organizátorem akce je Mendelova univerzita v Brně, která společně s Masarykovou univerzitou slaví 100. výročí. Tyto dvě univerzity přizvou ke společnému sportovnímu klání ještě Vysoké učení technické v Brně.

Máme za sebou II. kolo Poháru univerzit 2019 ve veslování. Před 3 týdny se závodilo v Praze na Vltavě, v úterý 25. června na brněnském Prýglu v rámci Českých akademických her.

V pondělí 15. dubna proběl II. ročník mezinárodní Széchenyi-Oxford regatty v maďarském Győru. Z finálové jízdy čtyřek s kormidelnicí žen si odváží krásné druhé místo Vysoké učení technické v Brně. Posádka jela ve složení: Petra Velová, Ivana Tošerová, Helena Šuláková, Petra Klusáčková. První byly domácí závodnice z Széchenyi István Egyetem, třetí...

V letošním roce byl Komisí akademického veslování ČVS/ČAUS nově vytvořen tříkolový Pohár univerzit. Ten se skládal ze závodů Univerzitní osmy v Praze, poté z Akademického mistrovství ČR v Brně a závěrečně závodů OSMY BRNO.