Aktuality

 

Máme za sebou II. kolo Poháru univerzit 2019 ve veslování. Před 3 týdny se závodilo v Praze na Vltavě, v úterý 25. června na brněnském Prýglu v rámci Českých akademických her.

V pondělí 15. dubna proběl II. ročník mezinárodní Széchenyi-Oxford regatty v maďarském Győru. Z finálové jízdy čtyřek s kormidelnicí žen si odváží krásné druhé místo Vysoké učení technické v Brně. Posádka jela ve složení: Petra Velová, Ivana Tošerová, Helena Šuláková, Petra Klusáčková. První byly domácí závodnice z Széchenyi István Egyetem, třetí...

V letošním roce byl Komisí akademického veslování ČVS/ČAUS nově vytvořen tříkolový Pohár univerzit. Ten se skládal ze závodů Univerzitní osmy v Praze, poté z Akademického mistrovství ČR v Brně a závěrečně závodů OSMY BRNO.

Sobotní program pokračoval závody čtyřveslic a osmiveslic, mužů i žen. V disciplíně čtyřek s kormidelníkem žen dominovala sestava z Univerzity Karlovy ve složení: Hanzlová Barbora, Nedělová Markéta, Buzrlová Anežka, Škvorová Tereza, Micke Bianka (korm.). Druhé a třetí byly ženy z VUT: Konopová Tamara, Brázdová Veronika, Pafkovičová Petra, Homzová...

Vysoké učení technické v Brně s velkým náskokem zvítězilo v pátečním duelu s Masarykovou univerzitou. Kapitán posádky Štěpán Havlíček tak dovedl svůj tým již ke 3. vítězství v posledních 4 utkáních.

Již zítra vypukne 4. novodobý ročník závodů univerzitních osmiveslic OSMY BRNO na řece Svratce. V pátek své síly změří brněnští rivalové Masarykova univerzita a Vysoké učení technické v Brně. Dosavadní skóre hovoří 2:1 ve prospěch "techniky". Také se můžete těšit na křest nového říčního mola s účastí gigové osmiveslice. Přijďte od 15 hodin fandit...

Ve dnech 19. - 20. 10. 2018 proběhnou závody univerzitních osmiveslic OSMY BRNO. Předběžně přislíbilo účast 9 vysokých škol z ČR, Slovenska a Maďarska. Uzávěrka přihlášek je již v pondělí 8. října!

Přesně za měsíc vypukne 4. ročník studentských veslařských závodů na řece Svratce. Do soubojů o medaile se letos premiérově zapojí i Mendelova univerzita v Brně, která zde bude startovat v závodě čtyřek s kormidelníkem. Posádku povede zkušený veslovod Ondřej Svoboda, který loni startoval v lodi Muni. Jejich soupeřem bude mimo jiné Univerzita Tomáše...

Štěpán Havlíček z Vysokého učení technické v Brně vybojoval na Akademickém MS ve veslování v čínské Šanghaji 7. místo na skifu mužů. Gratulujeme a těšíme se, že jej uvidíme za 2 měsíce na startu již 4. ročníku závodu Osmy Brno.

Univerzita Karlova vyhrála všech pět vypsaných disciplín (1x m, 1x ž, 4+ m, 4+ ž a 4+ mix )
na dnešních veslařských závodech při Českých akademických hrách v Brně, které byly zároveň Akademickým mistrovstvím ČR ve veslování. Na druhém místě se v bodování umístilo Vysoké učení technické v Brně, na třetím místě Univerzita Pardubice.